Historia i patron szkoły

Zespół Szkół Budowlanych to technikum i branżowa szkoła zawodowa w jednym. Historia naszej szkoły sięga roku 1959 i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. W tym czasie nasza szkoła rozwijała się i zdobywała doświadczenie, żeby dzisiaj stać się jedną z najlepszych szkół branżowych, która uczy przyszłych specjalistów!

Więcej niż szkoła

Wszyscy musimy mieć jakieś marzenia. I nadzieję, że możemy osiągnąć coś więcej, niż mamy. – Cecelia Ahern

BudowlAnka to coś więcej niż szkoła… Pomagamy odkryć i rozwijać talenty naszych uczniów. Codziennie pomagając im się rozwijać. BudowlnAnka to nie tylko szkoła, to miejsce spotkań i przyjaźni, to miejsce wydarzeń branżowych, wycieczek zagranicznych i praktyki w największych firmach polskich i międzynarodowych.

21.09.1959 r

Zarządzeniem Ministra Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych została otwarta Zasadnicza Szkoła Budowlana
dla Pracujących Poznańskiego Zjednoczenia Budownictwa. 

21.09.2021 r.

BudowlAnka jest jedną z najlepszych szkół branżowych
w Poznaniu. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Została wyróżniona zarówno przez Ministerstwo Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych, jaki i przez Ministerstwo Edukacji.

Roger Sławski

Kim jest Roger Sławski?

Kończył Marynkę jeszcze w XIX wieku. Na studia wyjechał do Niemiec
i tam zdobył dyplom architekta. A później wrócił do Poznania.
Był to powrót w wielkim stylu. Takie mocne wejście. A to dlatego,
że połączone ze świetną propozycją ze strony władz miasta. Oferta dotyczyła projektu renowacji skrzydła Bazaru Poznańskiego, tej ściany od placu Wolności. A budynek Bazaru jest dla poznaniaków ważny. Kiedyś Paderewski, dziś sala koncertowa. Ale kogo z młodego pokolenia to interesuje? A choćby młodzież z Budowlanki.
A konkretnie, Budowlanki – Rogeranki, czyli szkoły, która wybrała sobie Rogera Sławskiego na patrona.
Oni świetnie bawią się w Poznaniu.
Także i w pobliżu tych miejsc, które zaprojektował Roger Sławski.

Zbuduj swoją przyszłość

Zapisz się do nas i odkryj tajniki swojego wymarzonego zawodu. Wybierz kierunek dla siebie, a my pomożemy Ci spełnić marzenie i stać się specjalistą w swojej dziedzinie!