Szkoła na Strzeszynie – czyli wycieczka na budowę

Wracając jeszcze na chwilę do marcowych wycieczek…

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 3a i 4a Technikum Budownictwa wraz z opiekunem wzięli udział w kolejnej wycieczce na budowę Szkoły na Strzeszynie realizowanej przez firmę Mostostal Warszawa S.A.

Ostatni raz byliśmy tam w październiku, kiedy trwały roboty ziemne i wstępne roboty fundamentowe. Dziś jest to już inne miejsce!

Uczniowie zapoznali się z postępami prac w poszczególnych skrzydłach budynku. Rozmawiali o procesie wiązania zbrojenia na budowie oraz o systemie deskowań. Dowiedzieli się, po co wykonuje się trzpienie żelbetowe w ścianach murowanych, a także jakie są ograniczenia w stosowaniu nadproży prefabrykowanych. Zobaczyli, jak wyglądają uskoki ław fundamentowych.

Dla wszystkich wizyta na budowie była bardzo ciekawym wydarzeniem. Dlatego bardzo się cieszymy, że dostaliśmy zaproszenie na kolejną wycieczkę.

A poniżej zamieszczamy film autorstwa Poznańskich Inwestycji Miejskich, na którym można podziwiać postęp prac na budowie:
https://youtu.be/whlMwe91BNg?si=_7qQq1rH-ReePtYl