Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jak wyglądają Jarmarki Bożonarodzeniowe w Poznaniu, raczej wszyscy wiemy i pewnie każdy z nas odwiedził choć raz Poznańskie Betlejem na Placu Wolności albo Jarmark na Targach.

Chcąc sprawdzić jak prezentuje się jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie, nasi uczniowie udali się, w minioną środę do Gdańska! To właśnie tamtejszy jarmark zajął drugie miejsce, w konkursie European Best Christmas Market 2023.

Wyjazd był idealną okazją aby poznać historię 1000 letniego miasta i dowiedzieć się nieco o najważniejszych jego zakątkach.

Uczniowie klas 1a i 1d Technikum Architektury Krajobrazu oraz 2a elektromechanik (Branżowa Szkoła) wraz z opiekunami, wizytę w Gdańsku zaczęli od zwiedzania urokliwych uliczek i najważniejszych punktów na mapie miasta, takich jak Droga Królewska, ul. Piwna, Kościół Mariacki a także znajdujące się w obrębie rzeki Motławy – Żuraw, Most Zielony czy Statek Sołdek.

W końcu przyszedł czas na jarmark i to ta część wyjazdu pochłonęła wszystkich najbardziej.

Świąteczna atmosfera, zapach przygotowywanych na jarmarku potraw, delektowanie się specjałami lokalnej kuchni, piękne ozdoby choinkowe, dekoracje, świąteczne iluminacje, muzyka i magia tego miejsca zapewniły wszystkim doskonałą okazję do wspólnie spędzonego czasu, integracji i niezapomnianych wspomnień.

Po powrocie wszyscy jednogłośnie przyznali, że w Gdańsku było super!