O konstrukcjach żelbetowych w praktyce – uczniowie odwiedzili zakład produkcyjny firmy Pekabex

W dniu 8.12.2023 r. zakład produkcyjny firmy PEKABEX odwiedzili uczniowie klasy 1b Technikum Budownictwa wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych – Joanną Łuczak i Marcinem Zartem.

Uczniowie zobaczyli, jak prezentują się gotowe wyroby, czyli m.in. dźwigary dachowe, biegi schodowe, płyty stropowe, ale także wykończone ściany czy gotowe do użytkowania łazienki, w których zamontowane było nawet lustro i oświetlenie LED!

Następnie uczniowie mieli okazję poznać cały proces produkcji prefabrykatów, zaczynając od projektowania poprzez przygotowanie zbrojenia i szalunków, a także betonowanie, zagęszczanie betonu aż do „zerwania” prefabrykatu z formy i magazynowania. Dowiedzieli się również, jak ważna jest pielęgnacja betonu.

Dzięki tej wycieczce uczniom będzie prościej uczyć się w szkole o konstrukcjach żelbetowych, gdyż wiele procesów i produktów mogli zobaczyć na żywo! Bardzo dziękujemy firmie Pekabex za otwartość i tę niezwykle praktyczną edukację naszej młodzieży.