Jak wiercić w cegłach, czyli szkolenie MAKITA w Zespole Szkół Budowlanych

W dniu 28 listopada 2023 r. w ZSB odbyło się szkolenie firmy MAKITA dla uczniów Technikum Budowlanego
i Branżowej Szkoły I Stopnia.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas: 2b, 2c, 3a, i 4a Technikum Budownictwa oraz Szkoły Branżowej
I Stopnia 2a WZ i 3a MI.
Szkolnym koordynatorem i opiekunem całego przedsięwzięcia był pan Maciej Jóźwiak.

Szkolenie miało na celu zapoznanie uczniów ze sprzętem światowego lidera produkcji urządzeń ułatwiających prace budowlane oraz podwyższających komfort i bezpieczeństwo pracy.

Część teoretyczną przeprowadził pan Piotr Pudliszewski, który opowiedział o wszelkiego rodzaju narzędziach do pracy w metalu, betonie, drewnie i nie tylko. Natomiast część praktyczna należała do pana Mikołaja Przymuszały, który pokazał uczniom jak wiercić w cegłach i wycinać różne kształty otworów
w płytach. Każdy z uczniów mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się ze sprzętem firmy Makita.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że prezentowany podczas szkolenia sprzęt MAKITA jest zasilany akumulatorami, energooszczędny, ekologiczny i przyjazny środowisku a jednocześnie wytrzymały. Produkty marki mogą być wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale w wielu innych gałęziach gospodarki. Sprzęt MAKITA zachwyca innowacyjnością i wyjątkowością zastosowania.

Kolejne szkolenia marki Makita zostały zaplanowane na przyszły rok kalendarzowy.