Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,

dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy nadeszła chwila wręczania paczek, tak jak co roku – osobiście przeżywałam ogromny stres. Wchodząc do mieszkania miałam łzy w oczach. „Matko, to wszystko dla mnie jednej?„. Gdy zaczęłam pomagać w otwieraniu paczek, pani Irena nic nie mówiła, tylko się przyglądała. Minęła chwila zanim zaczeła mi pomagać i tylko się zachwycać tym, ile jedzenia. Gdy też zobaczyła karmę dla swojego ”dziecka” to w jej oczach załączyła się radość, szczęście i ogromna miłość. Nadeszła chwila, gdy zaczęła przymierzać kurtkę- uradowana, jak to stwierdziła, zrobiła pokaz mody i była wreszcie modelką. Jej szczęście było przeogromne. Jednym z prezentów był voucher na karmę na okres 6 miesięcy. Pani Irena spojrzała na mnie i powiedziała ’’Żartujesz, moje anioły pomyślały tak o moim dziecku?”. Zaczął się płacz, ale był on wypełniony radością. Najbardziej jednak zachwyt był z rzeczy do pielęgnacji ciała oraz butów. Teraz już ma wszystko czego potrzebowała.
Teraz już nie musi się martwić przez najbliższy okres czasu.

Słowo od Rodziny

Modlę się za Was moje kochane aniołki! Dziękuję Wam za ten prezent. Życzę wesołych i zdrowych świąt dla Was i bliskich!

Słowo od Wolontariusza

Nie ma słów, które oddają moje uczucia co do Waszego dobrego serca. Nie ma takich gestów, które wyrażą moje szczęście. Jesteście wspaniałymi osobami i nigdy nie możecie o tym zapomnieć.
Chciałabym Wam życzyć zdrowia, sukcesów i samych wspaniałości.
Pamiętajcie, dobro wraca.
Dziękuję!

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki

PS. W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl
Jeśli masz pytania związane z przekazaniem paczki Rodzinie – skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną.