Dlaczego beton „grzeje” – czyli wycieczka klasy 1 c TB do firmy PEKABEX

Uczniowie klasy 1 c Technikum Budownictwa wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych – Joanną Łuczak i Marcinem Zartem –  odwiedzili w dniu dzisiejszym 23.11.2023 r. zakład produkcyjny firmy PEKABEX, gdzie poznali proces produkcji prefabrykatów żelbetowych od podszewki.

Ponadto dowiedzieli się również dlaczego na produkcji korzysta się z prętów w kręgach, dlaczego dźwigary dachowe oraz płyty stropowe mają otwory, jaki będzie skutek samowolnego dodawania wody do mieszanki betonowej, dlaczego beton „grzeje”, po co wprowadza się sztucznie „kontrolowane rysy” w elementach prefabrykowanych oraz
jak działają elementy sprężone i wiele innych.

Jak widać na zdjęciach ta praktyczna lekcja bardzo zaciekawiła wszystkich uczniów. Oczywiście kaski i kamizelki odblaskowe na budowie, to podstawa.

Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno pracownikom, którzy tak ciekawie opowiadali
o swojej pracy, jak i całej firmie Pekabex za pouczającą lekcję praktyczną!