Szkolenie uczniów ZSB Poznań siedzibie Remmers w Niemczech  

W dniach 07 – 09.11.2022 uczniowie Technikum Budowlanego i Branżowej Szkoły Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu  wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do firmy REMMERS DEUTSCHLAND w Löningen.

W szkoleniu udział wzięło 9 uczniów z klas 3 i 4 Technikum Budowlanego oraz 3 uczniów 3 klasy Branżowej Szkoły I stopnia, łącznie 12 uczniów, którzy wraz z opiekunami panem Marcinem Zartem i Maciejem Jóźwiakiem wzięli udział w szkoleniu.

Zanim uczniowie szkoły dotarli 07.11.2022  do Löningen na Północy Niemiec, zdążyli  po drodze zwiedzić piękne miasto Brema, przypomnieć sobie znaną historię braci Grimm o ,,Muzykantach z Bremy” oraz zwiedzić stocznię statków pasażerskich MEYER w Papenburg. Uczniom towarzyszyli opiekunowie z ZSB Poznań, oraz Pracownicy REMMERS DEUTSCHLAND i REMMERS POLSKA.  Wieczorem uczniowie ZSB Poznań zostali podjęci w gościnnym  Löningen kolacją przez pracowników firmy REMMERS.

08.11.2022 odbyło się właściwe szkolenie w nowym centrum szkoleniowym firmy REMMERS. Uczniowie przez cały dzień szkolenia zapoznawali się w sposób teoretyczny i praktyczny z produktami REMMERS oraz ich zastosowaniem w budownictwie. Ponadto zwiedzili zakład i odbyli krótki kurs z marketingu i promocji produktów korzystając przy tym z języka angielskiego i niemieckiego. Wyjazd szkoleniowy do zakładów REMMERS wpisany jest w szerszy kontekst współpracy Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego i firmy REMMERS.

Jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie wezmą udział w kolejnym szkoleniu REMMERS w siedzibie polskiej filii REMMERS w Tarnowie Podgórnym. Ponadto planowane jest szkolenie praktyczne w maju 2023, podczas którego uczniowie ZSB odbędą szkolenie z produktami REMMERS na terenie ZSB Poznań.

Firma REMMERS od lat jest cenionym partnerem ZSB Poznań, dzięki  zaangażowaniu przedstawicieli firmy REMMERS oraz Dyrekcji ZSB Poznań szkoła podwyższa poziom kształcenia przyszłych kadr budowlanych ku zadowoleniu swoich uczniów.