Pierwszego dnia – cudowne alpejskie krajobrazy i księżycowe widoki na Zugspitze (najwyższa góra Niemiec). Następnie skocznia narciarska Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa i pobyt w kurorcie alpejskim Garmisch-Parten-Kirchen.

Drugiego dnia – wyjazd do Monachium. Zwiedzanie takich perełek, jak: Allianz Arena, Muzeum Bayernu, Świat BMW, czy też Muzeum Techniki. Wieczór na Starym Mieście, gdzie ludzie tłumnie gromadzili się wokół Festiwalu Piwa.

Kolejne atrakcje odkrywaliśmy już w Austrii: bajkowe jezioro Chiemsee, zwiedzanie Salzburga (Zamek, zabytkowy cmentarz, Dom Amadeusza Mozarta i bajeczna Starówka z muzyką klasyczną w tle).

Opiekowali się nami : pani Maria Błażejczyk-Wiemann, pan Maciej Jóżwiak (kierownik i inicjator wyjazdu) oraz pan Rafał Wiemann.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Konrad Wiśniewski, uczeń pierwszej klasy mechaników motocyklowych, który znalazł (na granicy niemiecko-austriackiej) portfel pełen pieniędzy i kart kredytowych i oddał go w komplecie na stacji benzynowej.