Dni Patrona Szkoły – czyli spacer śladami Rogera Sławskiego

Marzec. Wiosna. Piękna pogoda. A jak piękna pogoda, to musi być spacer!

Od 19 do 27 marca trwają w naszej szkole Dni Patrona Rogera Sławskiego. Każdego dnia uczniowie z poszczególnych klas, pod opieką nauczycieli wyruszają na przechadzkę po Poznaniu w poszukiwaniu architektonicznych perełek Sławskiego.

A ponieważ wiele budynków projektu poznańskiego architekta możemy znaleźć w mieście, w związku z tym pomysłów na to jaką trasę obrać jest wiele. Bo mogą to być te najbardziej znane projekty, jak Mała Iglica na Targach czy budynek Bazaru – czyli wszystko co znajdziemy w śródmieściu. Ale też można wyruszyć trochę dalej, by odpocząć w zaciszu dworków, pałaców i kościołów jego projektu.

Uzniowie klasy 1a Technikum Architektury Krajobrazu wybrali trasę, którą zaprowadziła ich kolejno do: Hali Reprezentacyjnej (Mała Iglica), Hali Przemysłu Ciężkiego, Collegium Anatomicum (Pałac Sztuki), Collegium Heliodora Świecickiego, Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia oraz do Parku Wilsona, w którym znajduje się fontanna w kształcie gwiazdy – projektu naszego patrona.

Natomiast uczniowie klasy 1c Technikum Budownictwa wybrali się do Bazaru (zdjęcie u góry).

Poza spacerowaniem, na uczniów czekały też różne zadania do wykonania i rozwiązania.