Międzynarodowy Turniej dla Mechaników Motocyklowych  w Münster

Nasi uczniowie ze Szkoły Branżowej – Oliwier Czeski i Filip Świergiel – uczestniczyli Międzynarodowym Yurnieju Internatonal Europacup mechaników motocyklowych i serwisantów rowerowych, który odbył się dniach 15 – 17.02.2024 r. w niemieckim centrum kształcenia przy Izbie Rzemieślniczej Nadrenii Westfalii w Münster.

Turniej zorganizowała międzynarodowa Bike Europe Experts. Uczestniczyło w nim 30 uczniów i absolwentów szkół motocyklowych i rowerowych z ośmiu krajów europejskich.

Turniej reprezentowali:

Austria –  Berufsschule für Kraftfahrzeugtechnik Wien

Czechy – Intergrovna Stredni Skola Automobilni Brno

Dania – SKAD Albertslund

Holandia – Konig Willem 1 College S-Hertogenbosch

Francja – Meudon

Niemcy -Bundesinnungsverband Zweirad – Handwerk Hilden

Polska – Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu

Szwajcaria -2rad Schweiz Aarau

Nasi uczniowie wykonywali 6 zadań turniejowych i zajęli ostatecznie 15 i 16 miejsce w zawodach.

Organizatorzy zawodów przygotowali  szereg atrakcji kulturowych podczas których, nasi uczniowie zwiedzili miasto Münster, poznając jego historię i kulturę. Ponadto zobaczyli stadion Signal Iduna w Dortmundzie, gdzie swoje mecze rozgrywa Borussia Dortmund.

Na zakończenie była podróż jedyną w Europie podwieszaną kolejką Schwebebahn w Wuppertalu.