Mechanik motocyklowy

Opis zawodu

Mechanik motocyklowy to nowy zawód, który pojawił się w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Obecnie usługi w zakresie serwisu oraz napraw motocykli zaliczają się do prężnie rozwijającej się dziedziny gospodarczej.

Statystyki liczby zarejestrowanych motocykli wskazują na rosnącą popularność tych pojazdów wśród użytkowników dróg.

W obliczu rozrastającej się dynamicznie liczby motocykli i skuterów oraz powiększającej się liczby zakładów obsługujących tę grupę pojazdów, konieczne staje się zapewnienie wykwalifikowanych kadr do serwisowania, dokonywania przeglądów, konserwacji i napraw.

 

Kwalifikacje

M.45. Diagnozowanie i naprawa motocykli

  • diagnostyka podzespołów i zespołów motocykli - m.in. uczeń określa zakres diagnostyki motocykli, ich podzespołów i zespołów, stosuje urządzenia, narzędzia i przyrządy pomiarowe oraz specjalistyczne programy komputerowe do diagnostyki motocykli, wykonuje badania diagnostyczne motocykli oraz interpretuje wyniki tych badań, ocenia stan techniczny motocykli,
  • naprawa i obsługa motocykli - m.in. uczeń lokalizuje uszkodzone lub zużyte mechanizmy i części motocykli na podstawie wyników badań diagnostycznych.

Praca

Absolwent znajdzie pracę w licznych zakładach związanych z naprawą, diagnostyką i serwisowaniem motocykli.

Może również znaleźć zatrudnienie w fabrykach produkujących motocykle i warsztatach zajmujące się konstruowaniem motocykli na zamówienie lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

 

Klasa patronacka

W roku szkolnym 2016/2017 otwieramy klasę Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik motocyklowy pod patronatem firmy KOPRAS.

Firma patronacka gwarantuje wysoki poziom kształcenia praktycznego, dodatkowe szkolenia i wyposażenie.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd