Niezapomniana wycieczka do Bawarii

Program wrześniowej wycieczki był niezwykle udany.

Pierwszego dnia - cudowne alpejskie krajobrazy i księżycowe widoki na Zugspitze (najwyższa góra Niemiec). Następnie skocznia narciarska Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa i pobyt w kurorcie alpejskim Garmisch-Parten-Kirchen.

Drugiego dnia - wyjazd do Monachium. Zwiedzanie takich perełek, jak: Allianz Arena, Muzeum Bayernu, Świat BMW, czy też Muzeum Techniki. Wieczór na Starym Mieście, gdzie ludzie tłumnie gromadzili się wokół Festiwalu Piwa.

Kolejne atrakcje odkrywaliśmy już w Austrii: bajkowe jezioro Chiemsee, zwiedzanie Salzburga (Zamek, zabytkowy cmentarz, Dom Amadeusza Mozarta i bajeczna Starówka z muzyką klasyczną w tle).

Opiekowali się nami : pani Maria Błażejczyk-Wiemann, pan Maciej Jóżwiak (kierownik i inicjator wyjazdu) oraz pan Rafał Wiemann.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Konrad Wiśniewski, uczeń pierwszej klasy mechaników motocyklowych, który znalazł (na granicy niemiecko-austriackiej) portfel pełen pieniędzy i kart kredytowych i oddał go w komplecie na stacji benzynowej.

Wycieczka do Portugalii

Naszą niezapomnianą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Genui.

Noc spędziliśmy w Nicei we Francji, aby udać się następnie do znanej z literatury Saragossy w Hiszpanii. Około 8.00 rano stanęliśmy na najdalej na zachodzie Europy wysuniętym punkcie na Przylądku ROCA nad Oceanem Atlantyckim (nawet się tam wykąpaliśmy!!!!!), zobaczyliśmy Piekielne Wejście w Cascais i jedną z zachodnich dzielnic Lizbony, Belem. Kolejną atrakcją była Sintra, w której zwiedzaliśmy Pałac Pena (jeden z najpiękniejszych na świecie!!!).

Cały cudowny dzień w Lizbonie! Zobaczyliśmy, między innymi cmentarz dos Prazeres, zatrzymaliśmy się w wielu punktach widokowych, przeszliśmy się labiryntem uliczek w Alfamie, Graca i Castelo i przejechaliśmy się najsłynniejszym tramwajem w Europie. Późnym wieczorem opuściliśmy Lizbonę, aby od rana oglądać hiszpańskie średniowieczne miasta Toledo. Następnie pojechaliśmy do Madrytu, gdzie zobaczyliśmy świątynię egipską, Stare Miasto, jedno z najbardziej znanych muzeów – Prado, dworzec Atocha, park Retiro i słynne place. Niepowtarzalną atrakcją było oczywiście zwiedzanie stadion Realu Madryt!

W ostatnim dniu wycieczki gościliśmy w stolicy Francji. Udało nam się obejrzeć Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, katedrę Notre Dame, Montmartre, Moulin Rouge, plac Pigalle, Dzielnicę Łacińską, Galerie Lafayettes i Printemps i wiele innych miejsc.

Takich wycieczek nie zapomnimy nigdy!!!!!!

Wycieczki do Berlina i Drezna

W dniach 15, 17 oraz 21.12.2015 odbyły się trzy szkolne jednodniowe wycieczki do Niemiec. Uczniowie ZSB brali udział w zwiedzaniu Berlina i Drezna. Głównym celem wycieczek było zapoznanie się z kulturowymi i historycznymi elementami jarmarku Bożonarodzeniowego, tzw. Weihnachtsmarkt. Najbardziej historycznym jarmarkiem jest Striezelmarkt w Dreźnie, który w tym roku otworzony został po raz 581.

Uczniowie klas Technikum ZSB mogli zapoznać się z takimi elementami, jak Nussknacker, Räuchermann, czy Weihnachtspyramide. Wycieczki zorganizowali nauczyciele ZSB. W wycieczkach wzięli udział także uczniowie gimnazjów nr 12 i 58 z Poznania wraz z ich nauczycielami, jako laureaci konkursów języka angielskiego i niemieckiego, organizowanych przez ZSB.

Wycieczka do Holandii

W dniach 19.04 – 22.04.2015 odbyła się szkolna wycieczka do Holandii. W wycieczce wzięło udział 48 uczniów oraz 5 nauczycieli. Program wycieczki obejmował zwiedzanie skansenu Holandii Zaanse Chans. Szczególna atrakcją tego skansenu jest 13 wiatraków holenderskich ulokowanych nad urokliwą rzeką Zaan w okolicy miejscowości Zaandamm.

Uczniowie ZSB zwiedzali także znany na całym świecie park krajobrazowy Keukenhof. Park ten oblegany w kwietniu i maju oblegany przez turystów znany jest z aranżacji kwiatów cebulowych: tulipanów, żonkili i hiacyntów. Keukenhof zalicza się do jednych z najpiękniejszych parków krajobrazowych na świecie. Aranżacje kwiatowe tworzą holenderskie firmy kwiatowe zrzeszone w holenderskim związku hodowców kwiatów cebulowych. Uczniowie ZSB spędzili także cały dzień w Amsterdamie, zwiedzając starówkę i beginkę. Największą atrakcją była podróż tramwajem wodnym po kanałach Amsterdamu.

Wycieczka do Berlina - 24.10.2014.

W piątek 24.10.2014 r. uczniowie klasy 3 b elmech pod opieką Pań A. Górnej i K. Skowrońskiej oraz W. Wrotkowskiego odwiedzili Berlin.

W stolicy naszych zachodnich sąsiadów uczniowie odwiedzili muzea motocykli i czekolady oraz zwiedzili centrum tego wspaniałego miasta.

 

Wycieczka do Kórnika inaczej!

Tym razem uczniowie 2 a trw postanowili odwiedzić zamek w Kórniku. Wizyta była nietypowa - naszym zadaniem było zapoznanie się nie z historią zamku, a z historią wnętrz. Metody zdobienia ścian, sufitów i rewelacyjne podłogi z drewna drzew orientalnych wzbudziły wielki podziw wśród adeptów sztuki budowlanej.

Warto uczyć się od mistrzów!

Wycieczka do Poczdamu - 28 maja 2014

28.05.2014 klasy 3 A i B TAK oraz dziesięcioro uczniów wraz z nauczycielem z Gimnazjum Kozie Głowy (jako zdobywcy I miejsca turnieju języka niemieckiego ZSB dla szkół gimnazjalnych) pojechali na tematyczną wycieczkę do Poczdamu. Założeniem wyjazdowym było poznanie historii i kultury stolicy Brandenburgii, oraz zapoznanie się z założeniami architektury krajobrazu.

Mimo nie sprzyjającej pogody, deszczu i zimna udało się zobaczyć Cecilienhof, Alexandrowkę, Sanssouci, Dzielnicę Holenderską, a także Bramy Poczdamu: Brandenbursą, Myśliwską i Naueńską. W ramach zwiedzania uczniowie poznali m.in. jaka jest różnica między ogrodem francuskim i angielskim, trejażem, pergolą i pawilonem, czy rabatą i kwietnikiem. Uczniom naszej szkoły towarzyszyli: Pani Magdalena Hryniewiecka, Pani Katarzyna Płócienniczak, Pan Szymon Buchowski i Maciej Jóźwiak.

Wycieczka - Kraków 2014

W dniach 21-23 maja klasy 1b TAK i 1a TB wraz z wychowawcami i opiekunami przebywały na wycieczce w Krakowie. Zwiedzaliśmy m.in. Stary Rynek, Wawel, Muzeum Narodowe w Sukiennicach, Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum w podziemiach Rynku oraz Muzeum Lotnictwa.

Pogoda bardzo nam dopisała, humory także, co widać naszym wspólnym zdjęciu z kopalni.

Wycieczka do Warmii i Gdańska

W dniach od 14 do 17 kwietnia 2014 roku klasa 2 a lak/elmech, 3 b Tak i uczniowie z klas: 3 b elmech, 2 a Tak i 3 instalator wyruszyli na wycieczkę do Warmii i Gdańska. Wycieczce przewodniczyli nauczyciele - profesor Roman Barciński i Katarzyna Płócienniczak. Upragniony wyjazd należał do bardzo udanych, zwiedziliśmy dużo miejsc i zabytków Gdańska, Stegny i okolic.... ale na zawsze w naszej pamięci pozostanie obóz koncentracyjny w Stutthofie. Dziękujemy uczniom i pozdrawiamy Pana Przemka - kierowcę Kormaxu.

Za rok znowu pojedziemy i będzie jeszcze fajniej!!!

Wycieczka do Berlina

3 grudnia do Berlina na szkolną wycieczkę udała się grupa 42 uczniów z klas 3 B TAK, 2 A i B TAK oraz 1 dekarz/ technolog robot wykończeniowych wraz z opiekunami: Ewą Zielińską, Szymonem Buchowskim, Krzysztofem Stachowiakiem i Maciejem Jóźwiakiem.

W ramach wycieczki do Berlina uczniowie zobaczyli Berlin Wschodni i Zachodni. Byli także w Muzeum Berlin Store. Uczestnicy wycieczki byli także na Jarmarku Gwiazdkowym, gdzie widzieli niemieckie symbole gwiazdkowe, m.in. Nussknacker i Weihnachtspyramide.

Wycieczka do Szwajcarii

Szwajcaria pachniała czekoladą. Od wczesnego świtu budzącej się do życia Bazylei, przez urok Lucerny i Lozanny, słodki smak luksusu Montreaux, Genewę, w której czas liczy się na płatkach kwiatów, aż po Berno, miasto, do którego wrócić trzeba. Nie tylko z powodu niedźwiedzi.

Po prostu są takie miejsca, których obraz maluje się w myślach barwami tęsknoty… Takiej od pierwszego wejrzenia. Wszystko miało tam swój dobry czas. Jak w szwajcarskim zegarku.

Wycieczka do ,,Czterech stolic Europy"

W dniach 02.06 - 07.06.2013 grupa 37 uczniów i czterech opiekunów: Pani Emilia Zborała, Pani Maria Błażejczyk, Pan Rafał Wiemann i Pan Maciej Jóźwiak pojechała na szkolną wycieczkę do ,,Czterech stolic Europy".

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Budapesztu, Wiednia, Zagrzebia i Pragi. Oprócz tego uczniowie zwiedzili Maribor i Siofok nad Balatonem. Wycieczka miała noclegi w Hotelu Touring w Nagykanizssa na Węgrzech. Wśród wielu atrakcji turystycznych uczniowie mieli także ucztę kulinarną w postaci wiedeńskiego tortu Sachera. Szczególnie zauroczył uczniów kurort Siofok nad Balatonem, tym bardziej, że pogoda nad tym wspaniałym jeziorem była już typowo wakacyjna.

Wycieczka zawodowa do HADRYŚ GARTENHOLZ w Obrzycku

13.06.2013 uczennice 3 A TAK i 3 B TAK pojechały wraz z opiekunami Panem Szymonem Buchowskim i Maciejem Jóźwiakiem na wycieczkę zawodową do firmy HADRYŚ HARTENHOLZ. Zakład ten produkuje, jako jeden z największych i najbardziej znanych drewniane elementy ogrodowe do dużych sieci budowlanych, jak OBI i LEROY MERLIN. Znaczna część produkcji trafia jednak na eksport.

Wycieczka tematyczna na Tropical Islands

30 listopada grupa 24 uczniów ZSB udała się wraz z nauczycielami: Ewą Zielińską, Szymonem Buchowskim i Maciejem Joźwiakiem na wycieczkę tematyczną na Tropical Islands do Krausnick w Brandenburgii. Oprócz rekreacji i aktywnego wypoczynku nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia lekcyjne z zakresu:

  1. założeń ogrodów tropikalnych (lekcję przeprowadził Pan Szymon Buchowski)
  2. język niemiecki na basenie (lekcję przeprowadził Pan Maciej Jóźwiak)

Ponadto uczniowie zapoznali się z założeniami architektonicznymi Tropical Islands oraz historią obiektu. Czas spędzony w środowisku wielojęzycznym wśród wielu atrakcji, przeminął mimo 9-cio godzinnego pobytu na basenie bardzo szybko.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!