Wolontariusze z życzeniami w Domu Pomocy Społecznej

21 grudnia 2017 grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Łapka" wybrała się do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo z życzeniami i książkami.

W imieniu Zespołu Szkół Budowlanych życzyliśmy spokoju i nadziei w te święta jak i w Nowym Roku 2018.

 

Opatrunek na ratunek

Z inicjatywy pani dr Moniki Piotrowskiej uczestniczymy do 31 grudnia 2017 w Akcji Opatrunek na ratunek Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Przyłącz się bo warto.

Finał akcji "WIANEK"

Galeria11 kwietnia 2017 grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Łapka" wybrała się do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo z wykonanymi przez naszą szkołę wiankami o różnych dekoracjach oraz z zebranymi książkami o różnej tematyce.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do następnych.

Wolontariat "Łapka"

Karaoke o przyjaźni, miłości i oddaniu

17 grudnia 2016 oraz 5 stycznia 2017 grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Łapka" wybrała się do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo z Karaoke o przyjaźni, miłości i oddaniu w celu integracji z ludźmi starszymi i samotnymi. Spotkanie po raz kolejny pełne sympatii. 22 grudnia 2016 Martyna Nowicka i Aleksandra Jędrzejak z 4 A TAK wybrały się tego Domu Pomocy Społecznej z drewnianą, białą choinką klasy 4 A TAK, kartką świąteczną wykonaną przez klasą 1 B TAK oraz z bombką decoupage wykonaną przez Adriannę Witasik 4 A TAK życząc spokoju i nadziei w te święta jak i w Nowym Roku 2017.

"Wiosna ach to Ty...Tulipany"

1 kwietnia 2016 grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Łapka" wybrała się do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo z Karaoke o przyjaźni, miłości i oddaniu w celu integracji z ludźmi starszymi i samotnymi. Wspólnie podczas spotkania powitaliśmy w sercach wiosenne nastroje. Podopieczni otrzymali origami (papierowe, kolorowe tulipany) wykonanego przez Klaudię Gracz i Emilię Jesiak z klasy 1 A TAK.

Finał akcji "Jajko"

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 18 marca 2016 grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Łapka" wybrała się do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo wraz z życzenia od Zespołu Szkół Budowlanych.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie społeczne i wielkie serce. Wasze prace sprawiły wielką radość osobom starszym i samotnym. To niesamowite i cudowne.

Zapraszamy na kolejne akcje.

Szkolne Koło Wolontariatu "Łapka"

"Przyjaźń, miłość i oddanie"

11 grudnia 2015 grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Łapka" wybrała się do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo z Karaoke o przyjaźni, miłości i oddaniu w celu integracji z ludźmi starszymi i samotnymi.

Akcja Szlachetna Paczka

Od 23 listopada do 11 grudnia 2015 Zespół Szkół Budowlanych bierze udział w Akcji Szlachetna Paczka. Wspieramy Panią Klaudię i jej czwórkę dzieci Roberta 12 lat, Macieja 8 lat, Jakuba 5 lat i Anię 2 miesiące. Szczegóły: co kto robi u Waszych wychowawców oraz opiekunów pani Karoliny Skowrońskiej i Jolanty Wittmann i członków Wolontariatu "Łapka".

Liczymy na Wasze szlachetne wsparcie. Jeden za wszystkich wszyscy za jednego.

Wolontariat "ŁAPKA"

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu "ŁAPKA"

 • Klaudia Wojciechowska 4 A TB
 • Natalia Boczarska 3 A TAK
 • Martyna Dytczak 3 A TAK
 • Izabela Rękoś 3 A TAK
 • Kinga Prymas 2 B TAK
 • Adam Barczewski 2 A TAK
 • Kamila Chojnicka 2 A TAK
 • Wiktoria Sierka 2 A TAK
 • Sandra Pszeniczka 2 A TAK
 • Dawid Urbaniak 1 A TAK
 • Sandra Rzemieniec 1 A TAK
 • Karolina Skowrońska opiekun

Podziękowania za kartki dla Mateuszka

Z kartek, które wykonaliście dla Mateusza zrobiliśmy kondolencje dla Rodziny Mateusza. Bardzo dziękujemy za „serce i pracę”.

Wolontariat „Łapka”

Akcja "Kartka dla Mateusza"

DROGA MŁODZIEŻY I OPIEKUNOWIE
odpowiadamy na apel i gorąco zachęcamy

„4 letni Mateuszek potrzebuje ciepła, bezpieczeństwa, radości...

Pomóżmy mu walczyć o to, by ostatni etap był dla niego możliwie najlepszy... Mateuszkowi zostało zbyt mało życia, nowotwór okazał się bardzo złośliwy, nasz żołnierzyk jest na morfinie…

Jeśli dla Was nie byłby to żaden problem proszę wyślijcie do umierającego chłopca kartkę, sprawi mu to ogromna niespodziankę. Mateuszek lubi klocki LEGO jak każdy chłopiec w jego wieku lubi bawić się w żołnierzyka…

Matti marzy o piesku rasy York może ktoś z Was jest w stanie spełnić Jego ostatnie marzenie...”

ZRÓB KARTKĘ dla Mateusza „tak niewiele trzeba aby sprawić komuś radość…”

Paczka dla Ukrainy

"W Święta Wielkanocne Wolontariat naszej szkoły odpowiedział na apel z Ukrainy: prośbę z parafii Matki Miłosierdzia w Dżankoju (100-tysięczne miasto na północy kraju objętej działaniami wojennymi). Na Ukrainę powędrowała paczka z niezbędnymi artykułami spożywczymi i słodyczami dla dzieci z rodzin zastępczych korzystających ze wsparcia parafii"

Spotkanie integracyjne „ŁAPKA”

11 grudnia 2013 po raz pierwszy w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się spotkane integracyjne uczniów naszej szkoły z podopiecznymi Ośrodków dla Osób Niepełnosprawnych „ISKRA” i „SOKOŁY”.

Z tej okazji został przedstawiony pokaz mody wiosennej „Za grosik” autorstwa Mateusza Jędrzejaka z klasy 3 B TAK, kolorystyczne warsztaty makijażu autorstwa pani prof. Ewy Kapelańskiej oraz KARAOKE o przyjaźni, integracji nie tylko w święta autorstwa Szkolnego Koła Wolontariatu „ŁAPKA” pani prof. Karoliny Skowrońskiej i pani prof. Jolanty Wittmann. Przybyli zaproszeni goście. „Ten dzień otwiera nam drzwi do wzajemnej integracji na co dzień i od święta”

Bardzo dziękujemy za wsparcie pani pedagog Marii Błażejczyk, panu Kajetanowi Strugała. Dziękujemy: Uczniom Naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie, Panu Dyrektorowi za ogromne wsparcie aby udało się to przedsięwzięcie.

Szkolne Koło Wolontariatu „ŁAPKA”

Akcja „Pies ze schroniska kocha mocniej”

 Pamiętajcie – rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy dobrej jakości niż zakup pięciu paczek karmy jakości marketowej. Do 15 grudnia 2013 zbieramy:

 • karma mokra lub sucha dla szczeniąt i psów dorosłych np. Hill’s, Royal Canin, Animonda, Brit, Bosch, Purina, Acana,
 • karma mokra lub sucha dla kociąt i kotów dorosłych np. Hill’s, Royal Canin, Bosch Sanabelle, Purina, Acana,
 • karma dla szczeniąt i kociąt, np. Royal Canin Starter (szczenięta), Royal Canin Baby Cat (kocięta) – pozwoli ona schroniskowym maluchom na lepszy start, ponieważ są one nieustannie narażone na infekcje, biegunki spowodowane wirusami, bakteriami, nietolerancją pokarmową czy nieodpowiednią dla wieku karmą.
 • karmy dla alergików i „wrażliwców” – okazuje się, że nietolerancje pokarmowe i uczulenia trapią nie tylko ludzi. Także psy i koty cierpią z ich powodu, czego rezultatem bywają nie dające się powstrzymać biegunki, problemy skórne czy wyniszczenie. Czasem wystarczy zmiana karmy, by te problemy zaczęły ustępować.
 • obroże oraz smycze dla psów średnich i dużych
 • wszystko, co służy PIELĘGNACJI zwierząt:
  - szczotki i grzebienie dla zwierząt o nożyczki,
  - maszynki elektryczne do strzyżenia psów,
  - cążki do obcinania pazurów,
  - szampony.

W okresie zimowym do Schroniska przyjmowane są także koce i ręczniki. Nie przyjmujemy kołder, poduszek, ubrań- zwierzęta rozrywają je i zjadają wypełnienie.

Schronisko dla Zwierząt Bezdomnych w Poznaniu ul. Bukowska 266, 60-189 Poznań

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!