Projekt Leonardo da Vinci ”Praktyki w Niemczech kluczem do sukcesu”

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu otrzymała dotację z Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie” Programu Leonardo da Vinci na realizację projektu nr 2013-1-PL1-LEO01-37866 pt: ”Praktyki w Niemczech kluczem do sukcesu”, który zostanie przeprowadzony we współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych w Poznaniu.

Projekt dotyczy realizacji pięciu 3-tygodniowych staży dla 16-osobowych grup młodzieży uczącej się w II i III klasach szkół zawodowych w zawodach mechanik i elektromechanik pojazdowy.

Uczniowie mechaniki i elektromechaniki pojazdowej z ZSB w Poznaniu zrealizują dwa staże w terminach 10-30.11.2013 oraz 09-29.11.2014 w Centrum Kształcenia w Hennickendorf należącym do Izby Rzemieślniczej we Frankfurcie nad Odrą Region Brandenburgia Wschodnia.

Dzięki realizacji niniejszego projektu polscy uczniowie:

  • skorzystają z potencjału technicznego niemieckiego centrum kształcenia;
  • pogłębią znacznie wiedzę i umiejętności zawodowe oraz staną się fachowcami lepiej przygotowanymi do wykonywania zawodu;
  • poprawią umiejętności językowe i interkulturowe;
  • będą lepiej przygotowani do egzaminu czeladniczego.

Uzyskany na zakończenie dokument „Europass Mobilność” ułatwi znalezienie zatrudnienia. Realizacja projektu wpłynie także na poprawę współpracy instytucjonalnej organizacji partnerskich i kontynuację wspólnych przedsięwzięć.

Autorami projektu są: Pani Bogumiła Frąckowiak i Pani Anna Borowiak (WIR) Osobami do kontaktu i opiekunami z ramienia ZSB są: Henryk Sobkowiak Sobkowiak, Maciej Jóźwiak. Nad całością projektu pieczę sprawują: Pan Dyrektor Tomasz Wika (WIR) i Pan Dyrektor Arkadiusz Dratwa (ZSB).

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!