Mistrzostwa Czech w Instalatorstwie -super występ naszych uczniów

W dniach od 14 do 16 kwietnia w Brnie odbyły się Mistrzostwa Czech w Instalatorstwie. Tradycyjnie od czterech lat nasz kraj reprezentowała nasza szkoła. W tym roku drużynę reprezentowali: Dawid Majorek oraz Krzysztof Grzegorzewski.

W konkursie wystartowało 14 drużyn z Czech oraz reprezentacje Austrii, Chorwacji, Słowacji, dwie drużyny Niemiec i Polska (czyli Zespół Szkół Budowlanych).

Uroczyste otwarcie odbyło się w sali Urzędu Wojewódzkiego województwa Południowomorawskiego.

Uczestnicy zawodów musieli się wykazać umiejętnością lutowania miedzi oraz spawania. Po wykonaniu bardzo trudnego zadania do działania przystąpiła komisja sędziowska. Oceniała ona wszystkie elementy bardzo skrupulatnie. Każdy, nawet najmniejszy, błąd był bardzo surowo oceniany.

W tej bardzo trudnej i wyrównanej rywalizacji nasi uczniowie wykazali się doskonałymi umiejętnościami. Drużynowo zajęliśmy wysokie 4 miejsce. Indywidualne wyniki:

- Dawid Majorek z klasy 3 instalator zajął 7 miejsce

- Krzysztof Grzegorzewski z klasy 2 instalator 9 miejsce.

Wręczenie nagród odbyło się w sali reprezentacyjnej na terenie Międzynarodowych Targów w Brnie. W tym samym czasie odbywały się Targi Budowlane. Prace wykonywane przez uczniów oglądali zwiedzający Targi. Nagrody za występ drużynowy odebrali: Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Arkadiusz Dratwa oraz Kierownik praktycznej nauki zawodu Henryk Sobkowiak.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom.

Dziękujemy za wspaniały pobyt naszym partnerom z Czech. Średnia Politechniczna Szkoła z Brna od kilku lat jest naszym partnerem. W dniach od 24 do 28 maja będziemy gościć uczniów tej szkoły. Wspólnie wyremontujemy pracownię historyczną - 209.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd