Międzynarodowy Konkurs Młodych Mechaników Motocyklowych EURO-BIKES w Wiedniu

GaleriaW dniach 10-12.01.2019 uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu pojechali wraz z opiekunami na Międzynarodowy Konkurs Młodych Mechaników Motocyklowych Euro – Bikes do Wiednia.

Zespół Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej 152 w Poznaniu kształci z powodzeniem nie tylko uczniów w zawodach budowlanych, ale także przyszłych specjalistów branży motoryzacyjnej. To właśnie Dyrektor Szkoły Pan Arkadiusz Dratwa wraz z grupą osób, wśród których jest Pan Zbigniew Kopras, zainteresowanych kształceniem mechaników motocyklowych, zainicjował w Polsce w 2014 r. kształcenie tego coraz bardziej popularnego zawodu.

Uczniowie ZSB Poznań w ciągu jednego dnia konkursu musieli wykazać się wiedzą praktyczną w zakresie naprawy i serwisu wszelkiego rodzaju motocykli. Wśród czynności konkursowych synchronizowali m.in. działanie radia i telefonu komórkowego w kasku motocyklowym z motocyklem BMW. Inną czynnością było właściwe ustawienie zębatek i przełożenie ich na nową oś w skrzyni biegów. Były zadania czysto mechaniczne, ale wymagające także wiedzy elektrycznej i elektronicznej. W konkursie wzięli uczniowie z takich krajów, jak: Austria, Czechy, Holandia, Niemcy, Szwajcaria i Polska.

Uczniowie ZSB Poznań byli jedynymi polskimi reprezentantami w konkursie, który odbywał się w Centrum Kongresowym PYRAMIDE w wiedeńskiej dzielnicy Vösendorf. Nasi uczniowie zajęli odpowiednio 8 miejsce – Jakub Zastróżny i 12 – Dawid Juś. Uczniom towarzyszyli: Pan Zbigniew Kopras, prowadzący Stację Diagnostyczną oraz warsztat mechaniczny w Fijałkowie, na co dzień także kształcący w zawodzie mechanik motocyklowy oraz nauczyciel języka niemieckiego ZSB Pan Maciej Jóźwiak.

Udział w konkursie był dla uczniów ZSB wspaniałym doświadczeniem zawodowym, możliwością przyjrzenia się w środowisku międzynarodowym, jakie są wymagania i oczekiwania w kształceniu mechaników motocyklowych, był to również czas sprawdzenia się w języku angielskim lub niemieckim. Udział w konkursie będzie mieć z pewnością wpływ na późniejszy rozwój zawodowy uczniów uczestniczących w konkursie. Poza konkursem uczniowie ZSB Poznań zwiedzili Stare Miasto Wiedeń, w tym katedrę Św. Szczepana.

Organizatorzy konkursu zaprosili uczestników konkursu do salonu Harley Davidson w Wiedniu, gdzie właściciel pan Fischer, jednocześnie prezes Harley Davidson Austria omówił specyfikę sprzedaży i serwisowania tych pięknych, amerykańskich motocykli. Pokazał swój salon motocyklowy, warsztat oraz restaurację, w której znajduje się klub Harley Davidson.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!