Dzień informacyjny dla uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły ZSB w Hennickendorf

28.05.2018 uczniowie ZSB w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik i mechanik motocyklowy, kończący w tym roku naszą szkołę pojechali do Hennickendorf w Niemczech do Centrum Kształcenia należącego do Izby Rzemieślniczej we Frankfurcie nad Odrą, by tam zapoznać się z funkcjonowaniem systemu kształcenia zawodowego (Dualsystem) w Niemczech. W ramach wizyty nasi uczniowie wzięli udział w prelekcji, zorganizowanej przez niemieckiego partnera naszej szkoły. Ciekawym elementem prelekcji było przedstawienie, jak wygląda uznawalność polskich świadectw i egzaminów zawodowych w Niemczech. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć przebieg praktycznego egzaminu czeladniczego dla niemieckich uczniów, mechaników samochodowych oraz egzamin dla mistrzów w zawodzie lakiernik. Ponadto Dyrekcja ZSB Pan Dyrektor Arkadiusz Dratwa oraz przedstawiciel organu prowadzącego Wielkopolskiej Izby Budownictwa Pani Monika Przybysz mogli podjąć z niemieckim partnerem rozmowy w związku podjęciem dalszych prac projektowych w ramach partnerstwa, w którym Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą oraz WIB i ZSB uczestniczą od 2006 r. Niemiecką stronę reprezentowali: pani dr Natallia Malinouskaya-Franke, pani Agnieszka Sajduk, dyrektor ds. Szkolenia praktycznego w Centrum Kształcenia w Hennickendorf pan Andre Witkowski. Naszą Szkołę oprócz Dyrektora pana Arkadiusza Dratwy i Pani Moniki Przybysz z Wielkopolskiej Izby Budownictwa reprezentowali nauczyciele: pan Marek Bartkowiak, nauczyciel przedmiotów mechanicznych i lakierniczych oraz pan Maciej Jóźwiak, nauczyciel języka niemieckiego, tłumacz i koordynator projektów. Wizyta w Hennickendorf odbyła się na zaproszenie niemieckich partnerów.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!