Spotkanie projektu ERASMUS+ w Poznaniu

Spotkanie projektu ERASMUS+ w Poznaniu

W dniach 21-23.03.2019 w Poznaniu przy Zespole Szkół Budowlanych odbyło się spotkanie Erasmus+ pt. ,,Securing of experts in the construction industry”, czyli ,,Zabezpieczenie kadry eksperckiej w przemyśle budowlanym” nr projektu 2018-1-DE02-KA202-005210.

Projekt jest skierowany do szkół budowlanych w Unii Europejskiej. W projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Słowacji, Bułgarii, Rumunii oraz Łotwy. Nasza szkoła jest jedyną polską szkołą w projekcie. Projekt prowadzi zespół z Niemiec: pani Karen Schmidt oraz Michael Ritter z Zakładu Promowania Kształcenia Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia z siedzibą we Frankfurcie nad Odrą.

Naszą szkołę w spotkaniu reprezentowali: Dyrektor Arkadiusz Dratwa, Wicedyrektor Monika Przybysz oraz Szymon Buchowski i Maciej Jóźwiak. W projekcie bierze udział także Wielkopolska Izba Budownictwa.

Główna część projektu odbyła się w siedzibie firmy WPIP w Jasinie k. Swarzędza, gdzie, podczas spotkania zaprezentowano polskie możliwości kształcenia zawodowego na przykładzie ZSB Poznań, przedstawiono problematykę i specyfikę naboru uczniów do szkół w krajach uczestniczących w projekcie, przedstawiono, w jaki sposób pozyskuje się uczniów i co można zrobić dla lepszego pozyskiwania uczniów szkolnictwa zawodowego w poszczególnych krajach.

W ramach spotkania swoje wystąpienia mieli także przedstawiciele firmy WPIP prezentujący doświadczenia w nowoczesnym projektowaniu i realizacji budowlanych, ponadto wystąpił pan dr Zenon Kierczyński z WIB prezentując przykład współpracy izbowej, jako organ prowadzący z ZSB w pozyskiwaniu uczniów. W wystąpieniu pana Mariusza Kubiaka z regionalnego CWRiKD uczestnicy projektu dowiedzieli się, jakie czynności podejmowane są na poziomie regionalnym, finansowanym przez Urząd Marszałka Województwa Wielkopolskiego, by promować kształcenie zawodowe, w tym wypadku budowlane.

Swoje doświadczenia w zakresie promowania kształcenia zawodowego przedstawili również zaprzyjaźnieni z ZSB przedstawiciele Szwajcarskiego Związku Rowerowo – Motocyklowego panowie: Roland Fischer i Peter Sommer.

Spotkanie projektowe w Poznaniu wpisało się 22.03.2019 również w obchody jubileuszu 60-lecia ZSB Poznań.

Spotkanie projektowe w ramach projektu Erasmus+ było według harmonogramu projektu trzecim. Wcześniej spotkania tego typu odbyły się we Frankfurcie nad Odrą, w Żylinie na Słowacji. Przewidziane są dalsze spotkania, a podsumowanie projektu odbędzie się pod koniec roku 2019.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!