FIT FOR BIM - konferencja

Fit for BIM

UDZIAŁ W SPOTKANIU ERASMUS + W BELGII

W dniach 24.03 – 27.03.2019 dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych: pan Arkadiusz Dratwa (dyrektor) i pani Monika Przybysz (wicedyrektor) oraz nauczyciele ZSB: Krzysztof Stachowiak, Szymon Buchowski i Maciej Jóźwiak wzięli udział w kolejnym już etapie projektu ERASMUS+ ,,FIT FOR BIM – Kompetencje budownictwa cyfrowego w kształceniu zawodowym i wyższym”, nr projektu 2017-1-DE02-KA202-004205, który tym razem odbył się w Belgii, a dokładniej mówiąc w regionie Belgia Wschodnia. Jest to część Belgii, gdzie na co dzień mówi się po niemiecku. Delegacja projektowa ZSB przebywała w tych dniach w miejscowościach Eupen oraz St. Vith, gdzie wraz z koleżankami i kolegami z kadry nauczycielskiej innych krajów Unii Europejskiej: Belgii, Niemiec oraz Danii przez trzy dni omawiano wdrożenie nowoczesnego kształcenia cyfrowego w zawodach budowlanych i pokrewnych. Wśród głównych tematów było między innymi stworzenie podobnego pakietu lekcyjnego dla wyżej wymienionych krajów, docelowo także wszystkich zainteresowanych krajów UE w zakresie kształcenia z wykorzystaniem metod BIM. Oprócz naszej szkoły w projekcie uczestniczy także Politechnika Poznańska.

W ramach wizyty w Belgii delegacje projektowe zwiedziły szkoły zawodowe w Eupen i St. Vith, gdzie mogły zapoznać się ze specyfiką kształcenia dualnego w Belgii, jak również zobaczyć na jakim etapie jest to szkolnictwo. Przedstawicieli projektu interesowało oczywiście także, jak kreowane jest kształcenie BIM w Belgii. W Eupen pokazano salę kreślarską dla zawodów budowlanych, gdzie uczniowie uczą się w pierwszym roku tradycyjnego kreślenia projektów na desce kreślarskiej, natomiast w późniejszych latach korzystają z technik komputerowych. W St. Vith zaprezentowano z kolei przykład zastosowania mobilnego urządzenia pomiarowego firmy BOSCH do nowoczesnych pomiarów w przestrzeni BIM.

Nasza delegacja ZSB w ramach projektu zwiedziła także miasto Kolonia w Niemczech. Było to już 4 spotkanie w ramach projektu. Wcześniejsze spotkania odbywały się w Berlinie, Aarhus, Poznaniu.

Projekt zostanie zakończony wiosną 2020 r.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd