Zajęcia terenowe z biologii

Galeria

W dniach 30 maja 2017 r. i 6 czerwca 2017 r. klasy pierwsze TB i ZSZ odwiedziły Park ks. Feliksa Michalskiego przy ulicy Grunwaldzkiej 250/252. Jest to dawny park dworski, obecnie po rewitalizacji, a jego patronem od r. 2014 pozostaje dawny proboszcz parafii na Junikowie.

Dwór pochodzi z k. XIX w.; wokół niego znajduje się stary drzewostan. Niektóre drzewa zostały uznane za pomniki przyrody – osiem olsz czarnych, morwa biała, wiąz szypułkowy, klon zwyczajny, dwie robinie akacjowe. Tereny parkowe zostały zrewitalizowane w początkach XXI w. z inicjatywy, dzięki staraniom i pozyskaniu funduszy przez Radę Osiedla Junikowo. W obrębie parku znajduje się kort tenisowy, plac zabaw dla dzieci i estrada. Patron parku, ks. mgr Feliks Michalski (1911-1977) w latach 1948-1974 był proboszczem Parafii św. Andrzeja Boboli, odbudował kościół parafialny po II wojnie światowej.

Zajęcia terenowe dla uczniów poprowadzili: pani Ewa Grochowska i pan Maciej Chojnacki.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!