IV Zimowe Igrzyska Szkół Cechowych i Izbowych

W Zakopanem w dniach 26 lutego - 01 marca 2017 roku odbyły się IV Zimowe Igrzyska Szkół Cechowych i Izbowych. Zespół Szkół Budowlanych reprezentowali uczniowie: Julia Plenzler, Joanna Zając, Klaudia Seifert, Joanna Stefańska, Patryk Wieczorek, Michał Sznajder, Mateusz Koszuta oraz Kacper Kamycki, a także opiekunowie p. Szymon Buchowski oraz p. Janusz Miedziocha.

Dyrektorem zawodów był pan Karol Konarski. Rozegrano zawody w konkurencjach: łyżwiarstwo szybkie, biegi płaskie, slalom gigant narty i slalom gigant snowboard. Startowali chłopcy i dziewczęta szkół rzemieślniczych oraz mistrzowie zawodów rzemieślniczych i nauczyciele. Igrzyska otworzył Prezes Zarządu Cechu w Zakopanem pan Franciszek Kaletka.

Emocji było co nie miara, a rywalizacja zacięta we wszystkich konkurencjach. Puchary, medale i dyplomy wręczyli pani Dyrektor Cechu Władysława Skupień, Prezes Zarządu Cechu pan Franciszek Kaletka, Dyrektor Izby Rzemieślniczej pan Czesław Krupa oraz Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu pan Tadeusz Szewczyk.

W tegorocznych Igrzyskach, w których brało udział 13 drużyn nasza reprezentacja zdobyła 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz cztery medali w konkurencjach indywidualnych.

Już teraz jesteśmy głodni sukcesów i już dziś przygotowujemy się na kolejne Igrzyska.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd