Swiss Moto w Zurychu

GaleriaW dniach 16 – 19 lutego 2017 uczniowie ZSZ w zawodzie: mechanik motocyklowy wzięli udział w silnie obsadzonym międzynarodowym konkursie dla mechaników motocyklowych i rowerowych w Zurychu w Szwajcarii podczas wystawy branżowej, zorganizowanej dla producentów, kooperantów i osób związanych z motocyklami i techniką motocyklową.

Targi popularnie zwane Swiss Moto przyciągnęły tysiące fanów motocykli z całego świata, a nasi uczniowie mieli okazję wykazać się przed zwiedzającymi umiejętnościami, wykonując łącznie 10 zadań w ciągu dwóch dni konkursu pod nadzorem arbitrów, na które mogli maksymalnie poświęcić od 50 do 75 minut.

Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Kuśnierek z klasy II i Jakub Zastróżny z klasy I. Konkurs zorganizował Szwajcarski Związek Motocyklowy i to on właśnie zaprosił naszą szkołę do wzięcia udziału w konkursie. Dodajmy, że w zawodach na zaproszenie Szwajcarów wzięli udział uczniowie z Austrii, Niemiec, Czech, Holandii, Polski oraz Szwajcarzy, jako gospodarze. Wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie należą do europejskiego związku BIKE Experts. Wśród wykonywanych zadań konkursowych nasi uczniowie zetknęli się m.in. z zamontowaniem systemu głośnomówiącego w kaskach motocyklowych sprzężonych z motocyklem BMW, wymianą amortyzatora do przedniego koła w motocyklu motocrossowym KTM, sprawdzeniem hamulców i systemu ABS w motocyklu YAMACHA, znalezieniu błędów za pomocą systemu Gutmann w magistrali Canbus motocykla.

Nasi uczniowie mimo, że nie znaleźli się w pierwszej trójce zwycięzców, to jednak ze względu na to, że byli najmłodszymi uczestnikami zawodów wyróżniali się ogromnymi chęciami i umiejętnościami podczas wykonywania zadań. Dyrektor Szkoły Pan Arkadiusz Dratwa biorący udział podczas konkursu z ramienia ZSB, zebrał bardzo wiele pochlebnych opinii od arbitrów i organizatorów konkursu o naszych uczniach. Konkurs prowadzony był w języku niemieckim i angielskim, stąd też uczniom naszej Szkoły towarzyszył także nauczyciel języka niemieckiego Pan Maciej Jóźwiak. Za rok w 2018 konkurs dla mechaników motocyklowych i rowerowych odbędzie się we Frankfurcie nad Menem, najprawdopodobniej podczas Światowej Wystawy Samochodowej. Już teraz zachęcamy naszych uczniów do przygotowań do konkursu.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!