Przygotowania technikum budowlanego na staż w Niemczech

Projekt nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024650

pt: ,,Kształcenie zawodowe bez granic – zagraniczny trening zawodowy szansą i przygodą zawodową” do projektu ,,Kształcenie zawodowe bez granic – zagraniczny trening zawodowy szansą i przygodą zawodową” o numerze POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024650 w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

PRZYGOTOWANIA TECHNIKUM BUDOWLANEGO NA STAŻ W NIEMCZECH

GaleriaMimo ferii zimowych grupa uczniów z II i III klasy Technikum Budowlanego ZSB Poznań uczestniczyła w dodatkowych zajęciach szkolnych przychodząc w pierwszym tygodniu wakacji do szkoły na zajęcia zawodowe języka niemieckiego. Zajęcia lekcyjne odbywane od poniedziałku do piątku w wymiarze 4-5 godzin lekcyjnych dotyczyły słownictwa i zwrotów związanych z murarstwem i pracami tynkarskimi w języku niemieckim. Zajęcia przygotowawcze trwają już od grudnia 2016. Najpierw uczniowie uczestniczyli w zajęciach zawodowych, teraz w zajęciach językowych i kulturoznawczych, a tuż przed wyjazdem na staż we Frankfurcie nad Odrą, który odbędzie się w dniach 05 do 18.03.2017 na uczniów czekają jeszcze zajęcia BHP. Uczniowie biorący udział w projekcie Erasmus+ dofinansowany w 100 % ze środków UE mają szansę podwyższenia swoich umiejętności technicznych, zawodowych w teorii, a przede wszystkim w praktyce za granicą, co będzie dla nich ogromną szansą na lepszy start w przyszłość i na przygodę zawodową.

Oprócz uczniów Technikum Budowlanego w projekcie biorą udział uczniowie II i III klasy Technikum Architektury Krajobrazu. Ich zajęcia przygotowawcze odbywać się będą już od kwietnia br., a wyjazd na staż również do Frankfurtu nad Odrą na przełomie czerwca i lipca 2017.

W całości projektu bierze udział 32 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych, a biorąc pod uwagę jeszcze 16 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie mechanik-elektromechanik, którzy byli na stażu w Hennickendorf/Niemcy w październiku 2016 w sumie w roku szkolnym 2016/2017 w projektach Erasmus + bierze udział rekordowa ilość 48 uczniów naszej Szkoły.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd