Wędrówka na Dziewiczą Górę

W dniu 2 czerwca 2014 r. uczniowie z klasy 1b Technikum Architektury Krajobrazu wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Rejs oraz nauczycielami – p. Ewą Grochowską i p. Maciejem Chojnackim, przemierzyli pieszo malownicze szlaki Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, udając się na jego najwyższe wzniesienie (144,9 m n.p.m.), zwane Dziewiczą Górą.

Dziewicza Góra stanowi element moreny czołowej stadiału poznańskiego 2 km na wschód od Doliny Warty. Stoki wzniesienia (grzbiet ma około 400 m długości) porasta las mieszany, natomiast w kilku miejscach znajduje się starodrzew dębowy. Obszar objęto ochroną ze względu na około 700 gatunków roślin naczyniowych oraz około 130 gatunków mchów i wątrobowców. Są to gatunki charakterystyczne dla zróżnicowanych środowisk: leśnych, łąkowych, stepowych, a nawet górskich. Na stokach góry występuje również owad - czerwiec polski, którego być może hodowały tu Cysterki dla czerwonego barwnika, a od którego pochodzi nazwa pobliskiego Czerwonaka. Swoją strukturą las ten przypomina pierwotną puszczę.

Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki było wejście na Wieżę Widokową na Dziewiczej Górze (pokonaliśmy aż 172 schody!) i podziwianie naszego Poznania z „lotu ptaka”.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!