Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W środę - 19 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla uczniów gimnazjum. Konkurencje sprawdzały nie tylko znajomość języka niemieckiego i umiejętności komunikacyjne, liczyła się również ogólna wiedza o kulturze i historii krajów niemieckojęzycznych oraz szybkość i sprawność manualna. Uczestników oceniało jury w składzie: p. Anna Adamiak, p. Ewa Zielińska i p. Maciej Jóźwiak - nauczyciele j. niemieckiego w ZSB.

W zmaganiach o główną nagrodę – WYCIECZKĘ DO POCZDAMU – wzięło udział 50 gimnazjalistów, w 10 – osobowych drużynach z 5 gimnazjów.

Pierwszy etap – eliminacje – składały się z 4 konkurencji i wyłoniły 4 drużyny.

Drugi etap – półfinał, składał się z 2 konkurencji i wyłonił najlepszą trójkę, która walczyła o główną nagrodę.

Trzeci etap – finał, to konkurencja „FAMILIE” wskazała zwycięzców.

Wyniki końcowe konkursu:
I miejsce Gimnazjum - Koziegłowy
II miejsce Gimnazjum nr 54 - Poznań oraz Gimnazjum z POSM
IV miejsce Gimnazjum im. Integracji Europejskiej - Tarnowo Podgórne
V miejsce Gimnazjum nr 63 - Poznań

Na zakończenie dyrektor ZSB wręczył uczestnikom nagrody i dyplomy. W wesołej atmosferze uczestnicy świetnie się bawili – było dużo emocji, muzyki, zabawy i śmiechu…

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu „LektorKlett” za ufundowanie dodatkowej nagrody dla zwycięzców w postaci zestawu słowników. Konkurs swoim patronatem objęli partnerzy szkoły - firmy SOPRO, FAKRO, TRANS-POZ S.A. oraz AUTO COMPOL.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!