Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie będzie zajmował się malowaniem ścian, sufitów, powierzchni stolarki oraz ślusarki budowlanej, a także innych elementów wyposażenia
i konstrukcji budynku. Zajmuje się on również tapetowaniem. Wykonuje podłogi i inne nawierzchnie
z: drewna, płytek lastrykowych, płytek ceramicznych, płytek z tworzyw sztucznych, z wykładzin rulonowych z tworzyw sztucznych. Wykonuje posadzki bezspoinowe (jastrychowe) cementowe, lastrykowe, ksylolitowe, estrychgipsowe i z żywic syntetycznych.

Podczas prac malarsko – tapeciarskich ustala zakres robót i przygotowuje potrzebne materiały, narzędzia i sprzęt. Kolejnym etapem pracy malarza-tapeciarza jest przygotowanie podłoża
pod malowanie lub tapetowanie. W pomieszczeniach remontowanych malarz oczyszcza ściany, likwiduje zacieki, naprawia drobne uszkodzenia tynków oraz gruntuje podłoże. Tapetowanie także poprzedzone jest przygotowaniem podłoża.

Podczas prac posadzkarskich monter posługuje się odpowiednimi narzędziami, sprzętem pomocniczym oraz maszynami do obróbki drewna, przygotowania zaprawy, szlifowania nawierzchni podłogowych i transportu materiałów na placu budowy. Analizuje rysunki robocze i ustala na ich podstawie rodzaj i zakres prac. Dobiera odpowiednie materiały, narzędzia, sprzęt i maszyny. Przygotowuje podłoże, wykonuje zabezpieczenia izolacyjne. Przygotowuje też mieszanki cementowe, lastrykowe, ksylolitowe itp.

Co zdobędziesz?

Fachowa wiedza

Umiejętności

Doświadczenie

Kwalifikacje

B.5. Montaż systemów suchej zabudowy – montaż ścian działowych, sufitów podwieszanych
oraz obudowy konstrukcji dachowych w systemie suchej zabudowy, montaż okładzin ściennych i płyt podłogowych w systemie suchej zabudowy.

B.6. Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich – wykonywanie robót malarskich, wykonywanie robót tapeciarskich.

B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych – wykonywanie robót posadzkarskich, wykonywanie robót okładzinowych

Praca

Na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z zakresu prac malarsko – tapeciarskich
oraz posadzkarskich.

Praktycznie żadna inwestycja budowlana nie może być ukończona bez wykonania prac wykończeniowych. Pracodawcy w kraju oczekują na profesjonalnie przygotowanych absolwentów zasadniczych szkół zawodowych.

Zatrudnienie możesz znaleźć w zakładach remontowo – budowlanych, firmach wykonujących roboty wykończeniowe i firmach świadczących usługi rozbiórkowe, zakładach usług malarskich; możesz również założyć własną działalność gospodarczą w zakresie prac wykończeniowych.

Kontakt

Sekretariat

ul. Grunwaldzka 152

60-309 Poznań

tel : +48 61 661 88 88

pon- pt 8:00 – 15:00

Media społecznościowe

Zapisz się!

Nie czekaj! Dołącz do nas i wybierz swój zawód marzeń!