Różowy beton – czyli postępy prac na budowie przy ul. Jasielskiej (Pekabex)

I znowu byliśmy na budowie przy ul. Jasielskiej. Czy dużo się zmieniło? Nawet bardzo!

W miniony piątek – 8 marca, na budowę zespołu budynków wielorodzinnych przy ul. Jasielskiej odwiedziliśmy z uczniami klas 3a i 4a Technikum Budownictwa, z którymi mieliśmy możliwość zobaczyć takie miejsca, gdzie do tej pory, ze względów bezpieczeństwa nie mogliśmy wejść.

Na zewnątrz zobaczyliśmy jak wygląda ściana w systemie double wall, czyli podwójnego filigranu. Następnie obejrzeliśmy budynek wewnątrz, zwracając uwagę to, które z elementów były prefabrykowane, a które wykonywane na budowie. Kolejno, udaliśmy się na samą górę, gdzie zobaczyliśmy, jak wygląda podparcie ścian, stropu oraz obszalówka krawędzi stropu.

Następnym punktem wycieczki był garaż, gdzie duże wrażenie zrobiło na nas podparcie żurawia wieżowego. Na zewnątrz z kolei, zobaczyliśmy fragment zbrojenia stropu nad garażem, izolację ścian garażu oraz dowiedzieliśmy się, że „różowy beton” to beton dymoszczelny.

Wycieczka ta była pełna merytorycznych informacji i doświadczeń, co zapewne przyda się naszym starszym uczniom na egzaminie zawodowym oraz w późniejszej ścieżce zawodowej.