Każdy ogród może być WOW! – czyli targi Gardenia


W dniu 24 listopada uczniowie klas 1a, 2a oraz 3a Technikum Architektury Krajobrazu wraz
z nauczycielami przedmiotów zawodowych – p. Katarzyną Przybysz, p. Szymonem Buchowskim,
p. Szymonem Bizanem oraz opiekunem praktyk – p. Maciejem Jóźwiakiem uczestniczyli w wycieczce
na Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – Gardenia.

Młodzi architekci krajobrazu mogli zobaczyć strefę inspiracji stworzoną przez PLAN B i mistrza florystyki Macieja Krzusa, który jest wzorcem dla florystów, dekoratorów i właścicieli kwiaciarń!


Uczniowie z zaciekawieniem podglądali warsztaty z kompozycjami, w ekologicznych sercach, organizowane przez Smithers-OASIS Germany, FloraLife oraz Projekt Wow! Garden, czyli prezentację
7 różnorodnych, przydomowych ogrodów, które były pokazywane w kolejnych odcinkach specjalnych
na kanale Youtube Huberta Lamańskiego.
Głównym założeniem projektu było pokazanie, że każdy ogród może być Wow!


Podczas prezentowania przydomowych ogrodów, pokazywano jak zmienia się ogród w trakcie sezonu, przybliżono tajniki prac ogrodowych, a przede wszystkim udowodniono, że każdy może stworzyć coś wyjątkowego.


Uczniowie również mieli okazję wysłuchać prelekcji dwóch prelegentek: Helen Elk Smith – dotyczącą „Analizy lokalizacji i jej wpływu na decyzje projektowe” oraz Charlotte Rowe – pt. „Projekt tkwi w szczegółach”.


Ponadto na targach można było zapoznać się z ofertą niemal 200 wystawców z wszystkich ogrodniczych sektorów, dotyczącą m. in.: drzew, krzewów, narzędzi, nawozów, systemów nawadniających, dekoracji usług ogrodniczych, nowości i innowacyjnych rozwiązań których zadaniem jest poprawnie komfortu pracy
w ogrodzie.