W dniu 07 listopada 2023 r. uczniowie klas drugich Szkoły Branżowej I Stopnia o specjalnościach elektromechanik i mechanik samochodowy kształcący się w Zespole Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu wzięli udział w konferencji: „ Bezpieczna ELEKTROMOBILNOŚĆ. Wyzwania dla kształcenia zawodowego”. Miejscem konferencji był Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z siedzibą w Swarzędzu.

W ramach bogatego programu uczniowie mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów:

1. Potrzeby i możliwości edukacyjne branży elektromobilności.

2. Elektromobilność – szanse i zagrożenia. 3. Najlepsze rozwiązania i praktyki z państw zachodnich podnoszące bezpieczeństwo pracy z pojazdami EV.

4. Rozwiązania szybkiego ładowania dla zeroemisyjnych pojazdów miejskich.

5. Przyczyny pożarów pojazdów elektrycznych, konwencjonalnych i o napędach alternatywnych.

A także udziału w specjalistycznych warsztatach prowadzonych przez trenerów technicznych firmy STAP Institute a także Aspirantów PSP.

Dodatkowo nowości branżowe prezentowały firmy: Amargo, Eltem, Suski. Uczniowie mogli również na żywo zobaczyć w samochodzie, jak również wymontowane z auta, główne komponenty samochodów elektrycznych marki VW, Nissan oraz Hyundai. Udział w konferencji był dla każdego inspiracją​ do dalszego rozwoju zawodowego w dynamicznie zmieniającej się branży samochodów z napędem elektrycznym. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa.