SZKOLENIE UCZNIÓW ZSB POZNAŃ W SIEDZIBIE REMMERS W NIEMCZECH

W dniach 07 – 09.11.2022 uczniowie Technikum Budowlanego i Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do firmy REMMERS DEUTSCHLAND w L ö ningen. W szkoleniu udział wzięło 9 uczniów z klas 3 i 4 Technikum Budowlanego oraz 3 uczniów 3 klasy Branżowej Szkoły I Stopnia, łącznie 12 uczniów, którzy wraz z opiekunami panem Marcinem Zartem i Maciejem Jóźwiakiem wzięli udział w szkoleniu. Zanim uczniowie szkoły dotarli 07.11.2022 do L ö ningen na Północy Niemiec, zdążyli po drodze zwiedzić piękne miasto Brema, przypomnieć sobie znaną historię braci Grimm o ,,Muzykantach z Bremy” oraz zwiedzić stocznię statków pasażerskich MEYER w Papenburg. Uczniom towarzyszyli opiekunowie z ZSB Poznań, oraz Pracownicy REMMERS DEUTSCHLAND i REMMERS POLSKA. Wieczorem uczniowie ZSB Poznań zostali podjęci w gościnnym L ö ningen kolacją przez pracowników firmy REMMERS. 08.11.2022 odbyło się właściwe szkolenie w nowym centrum szkoleniowym firmy REMMERS. Uczniowie przez cały dzień szkolenia zapoznawali się w sposób teoretyczny i praktyczny z produktami REMMERS oraz ich zastosowaniem w budownictwie. Ponadto zwiedzili zakład i odbyli krótki kurs z marketingu i promocji produktów korzystając przy tym z języka angielskiego i niemieckiego. Wyjazd szkoleniowy do zakładów REMMERS wpisany jest w szerszy kontekst współpracy Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego i firmy REMMERS. Jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie wezmą udział w kolejnym szkoleniu REMMERS w siedzibie polskiej filii REMMERS w Tarnowie Podgórnym. Ponadto planowane jest szkolenie praktyczne w maju 2023, podczas którego uczniowie ZSB odbędą szkolenie z produktami REMMERS na terenie ZSB Poznań. Firma REMMERS od lat jest cenionym partnerem ZSB Poznań, dzięki zaangażowaniu przedstawicieli​