Nowoczesne przestrzenie edukacyjne w oczach ucznia szkoły ponadpodstawowej

Założenia projektu

Pogłębienie wiedzy uczniów na temat technologii informatycznych z wykorzystanie aktywnych metod kształcenia i narzędzi TIK. Umiejętne przekształcenie przestrzeni, uwzględniając problemy współczesnej młodzieży oraz młodzieży niepełnosprawnej. Zauważenie w najbliższym otoczeniu lub w szeroko pojętym społeczeństwie młodych osób, które korzystają z narzędzi TIK. Integracja językowa polsko-ukraińska

Realizacja

Do udziału zgłosiło się 22 uczniów z klasy 3 i 4 technikum. Jako tematykę projektu grupa zdecydowała się na utworzenie trzech grup tworzących nowoczesne przestrzenie edukacyjne:

grupa 1 Hobby Room

grupa 2 Nowoczesna sala gimnastyczna

grupa 3 Nowoczesna pracownia informatyczna

Głównym założeniem zajęć, było rozwijanie umiejętności technologii informatycznych z wykorzystanie aktywnych metod kształcenia i narzędzi TIK. Umiejętne przekształcenie przestrzeni, uwzględniając problemy współczesnej młodzieży oraz młodzieży niepełnosprawnej.

Dodatkowo zauważenie w najbliższym otoczeniu lub w szeroko pojętym społeczeństwie młodych osób, które korzystają z narzędzi TIK oraz integracja językowa polsko-ukraińska.

Podczas zajęć uczestniczy, poprzez mądrą zabawę narzędziami TIK dostępnymi z projektu, kształtowali w poszczególnych grupach swoje nowoczesne przestrzenie edukacyjne.

Uczniowie korzystali z LEGO Education SPIKE, kostek VR MERGE CUBE, drukarki 3D ENDER 5, do tworzenia multimediów, prostych form z uwzględnieniem uniwersalności programu i działania.

Prezentacja filmów na platformie szkolnej www.zsb.com.pl oraz na stronach Facebook i Instagram BudowlAnki.
Zespół projektowy

Nazwa szkoły – Zespół Szkół Budowlanych
Nauczyciel – opiekun grupy projektowej: – Karolina Skowrońska
Uczniowie – członkowie zespołu projektowego:

Andrzejak Maja
Cierżniak Nicola
Dłutkowska Jagoda
Frąckowiak ALeksandra
Ignaszak Aleksandra
Kwaśny Julia
Maciejewski Kacper
Marciniak Marta
Piechowiak Nikola
Słomian Magdalena
Sowińska Wiktoria
Szuchmilska Zuzanna
Świergiel Weronika
Wański Piotr
Włódarczak Zofia
Ziemińska Paulina
Ihnatov Volodymyr
Kośmider Stanisław
Kędzia Kacper
Matviienko Artur
Trembecki Kryspin
Shymanskyi Viacheslav